Kdovolal.cz

Co dělat, když se staneme terčem útoku telemarketingových a průzkumných společností a nebo dokonce přímo podvodníků? Zvedli jste telefon a na druhém konci se ozvalo pouhé klapnutí, za které jste posléze zaplatili tří cifernou sumu? Máte špatnou zkušenost s platbou za nevyžádané „prémiové SMS“?

Desítky podobných stížností denně přijímají patřičné úřady veřejné správy anebo organizace zabívající se ochranou spotřebitele. Ze stejného důvodu v roce 2010 Honza Škraňka inicioval tento projekt a Kdovolal.cz je v současnosti největším serverem svého druhu a představuje nejrozsáhlejší vědomostní databázi nevyžádaných hovorů. Od počátku své existence jsme prověřili více než půl milionu telefonních čísel. Několik tisíců je označeno za obtěžující a nebezpečná, po několika z nich pátra Policie. Cílem projektu je:

  • přinést přehled o obtěžujících, podezřelých, podvodných a jinak nebezpečných telefonních číslech,
  • označit užitečná a neutrální čísla,
  • přehledně sdílet zkušenosti všech uživatelů internetu,
  • seskupit více uživatelů se stejnou negativní zkušeností a dát jim možnost vzájemné komunikace a tím i obrany,
  • vtáhnout do hry právníky aeliminovat nekalé praktiky firem,
  • informovat veřejnost o možných legálních postupech při řešení problémů.

Pomáhejme si odhalováním obtěžujících služeb

Server je diskusní a hodnotící fórum (jediná legální forma reverzního seznamu). Po zadání telefonního čísla obdržíte výpis zkušeností jiných uživatelů. Užitečné je i hodnocení. Uživatelé často do svých komentářů uvádějí provozující firmu a její obchodní záměr. Zajímavá je funkce odhalování celých telefonních ústředen. Server nezaznamenává informace o Vás a nepředává je dalším osobám.

Líbí se vám tato služba? Řekněte to dalším!

Pokud se vám tento server líbí, nenechejte si to jen pro sebe. Nejlepší formou podpory je vaše doporučení kamarádům a známým. Třeba tlačítkem „Líbí se mi“ na Facebooku.