Dejte si pozor na souběžné volání z čísel  227 191 237 a 734 428 652. Podle uživatelských recenzí jde o starý trik prodeje žiletek po telefonu, tentokrát ale mnohonásobně vylepšen.

Klasické zavolání a objednání žiletek na zkoušku po telefonu téměř všichni známe a čísla jednotlivých firem máme již delší dobu v blacklistu naší Android aplikace. Tentokrát firma přichází s novou fintou – zavolá vám číslo, které je po zvednutí hluché, případně hraje hudba (mobilní 734 428 652). souběžně vám volá pevná linka (227 191 237), která zůstane jako ztracený hovor. Pokud odpovíde, zkušenosti našich uživatelů diskusního fóra praví, že se vystavujete riziku nežádoucího objednání žiletek nebo jiného zboží.

Žiletky

Pro mnohé uživatele se žiletky po telefonu staly noční můrou. Nabízely je nejméně dvě firmy jako vzorek k odzkoušení. Ačkoli byl zdarma, po jisté době přicházely složenky k úhradě, které končily až příkazem inkasní společnosti ve výši až desítek tisíc korun. Celé jednání je absolutně podvodné, nikdo však nebyl potrestán. Obranou proti danému jednání je okamžité kontaktování Ministerstva oprůmyslu a obchodu, Obchodní komory a případně jakéhokoli pracoviště spotřebitelské ochrany (třeba S.O.S.)